Mıknatıs

Mıknatıs doğal yollar ile oluşan bazı minerallerin tepkimesi ile uzun yıllar içinde oluşur. Mıknatıs demir ve benzeri malzemeleri çeken manyetik alan üreten malzemedir. Demir ve benzeri malzemeleri çekmesi özelliği insanlara oldukça kolaylık sağlar. Demir malzemelerin taşınması işlemi için kaldırma görevini yerine getirecek vince bağlanan mıknatıslar rahatlıkla tonlarca demiri kaldırıyor. Mıknatıs kullanımı için özel olarak tasarlanan ve üretilen ürünler ülkemizde oldukça fazla kullanılıyor.

Mıknatıs çekim gücü sayesinde sanayi şirketlerince oldukça fazla kullanılmaktadır. Bazı ağır metallerin kaldırılması ve taşınması için mıknatıslar gerekir. Ancak bu mıknatıslar sıradan değildir ve çekim gücü oldukça fazla olan özel üretim mıknatıslardır. 60 tona kadar taşıma yapabilen bu mıknatıslar Ferromagnet tarafından özel siparişlere göre üretiliyor. Manyetik kaldırma sistemleri olarak da tanımlanan bu ürünler sanayi şirketlerinin taşıma sistemleri ile entegre edilerek kullanılır. Ayrıca sisteme entegre edilmeden doğrudan manyetik kaldırma sistemi üretilerek de kullanıldığı görülüyor.

Mıknatıslar çeşitli üretim teknikleri ile daha güçlü çekim kuvvetine sahip olarak endüstriyel alanda şirketler tarafından üretimde kullanılıyor. Ferromagnet mıknatıs ürünleri uzun ömürlüdür ve kalitelidir. Diğer markalara göre daha uygun fiyat imkanı sağlar. Aracısız ve üretici firma tarafından doğrudan satılmasından dolayı fiyatlarda uygun olması şansı doğmuştur. Türkiye’de ve yurtdışında mıknatıs ihtiyacı olan şirketler Ferromagnet ile iletişime geçerek özel tasarım mıknatıs ve manyetik tabla siparişi verirler.


Sosyal medyada paylaş

Facebook Twitter

Ferromagnet Kalitesi İçin Teklif Alın!